Description
Product Details
- CLEANS TURBOS – Cleans and unblocks dirty turbochargers with or without dismantling.
- REMOVES UNWANTED DEPOSITS – Dissolves gum, lacquer, tar, carbon and varnish.
- RESTORES TO ORIGINAL PERFORMANCE – Restores turbo power to its manufacturer’s design point and regains optimal air/fuel ratio.
- ENVIRONMENTALLY FRIENDLY – Harmless to exhaust gas after-treatment systems.
Product Specifications
| Product Data | |
| Brand | Ecomotive |
| Package Length | 20cm |
| Package Width | 5.3cm |
| Package Height | 5.3cm |
| Package Weight | 250g |
| Country of Origin | UK |
| Commodity Code | 38111190 |
| Barcode | 735346232951 |







Reviews
There are no reviews yet.